Bmw Oto Anahtar servisi olarak sizlere tüm modellerde oto anahtar kopyalama hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Oto Kumanda Tamiri konusunda da iddialıyız. Yaptığımız yatırımlar ve bilgi birikimiyle birçok ”yapılamaz” denen suya giren, kırılan, bozulan kumandayı tamir ettik.

Piyasada zor bulunan ya da hiç bulunmayan kumandaların dahi tamirini yaparak müşterilerimizi memnun etmekteyiz. Oto Anahtar Tamiri, Kumanda Kopyalama ve İmmobilizer arızalarının giderilmesi için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Sizinde, oto kumandalarınız arızalandı ise ya da zor çalışıyor ise bizimle irtibata geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. +90 535 218 8153

Oto Anahtar Nedir?

Teknolojinin hızlı gelişmesi otomotiv sektörünü de fazlaca etkilemiştir. Günümüzde anahtarı cebinde olduğu halde çalışabilen araçlar üretilmiştir. Eller serbest dediğimiz bu araçlarda kapıların kapanması için araçtan bir miktar ayrılmak kafi olmuştur. Araca yaklaşıldığında ise kapılar otomatik açılır olmuştur.

Bu nasıl olabilir? sorusunu sorduğumuzda şu cevapla karşılaşmaktayız: Araçtaki alıcılar kumandanın sinyallerini almakta ve kapılar açılmakta, uzaklaşma durumunda ise kumanda sinyalleri zayıflayınca kapılar kapanmaktadır.

Anahtarların kumandaya dönüştüğü zamanımızda tabiiki kumanda tamiri de önem kazanmıştır. Bazı araçlarda kapılar kumandayla açılmadığı sürece anahtarınız olsa da aracı çalıştıramazsınız. Buda kumandanın ne derece önemli olduğunu göstermektedir.

Otomobil Anahtarı Hakkında Bilgiler

Oto anahtarı içinde bulunan çip sayesinde anahtarın elektronik bilgileri aracın beynine ulaşmakta ve beyin bu bilgileri onayladığı taktirde araç çalışmakta, aksi halde çalışmamaktadır. Bu sisteme immobilizer denmektedir.

Günümüzde immobilizeri olmayan araç yok denecek kadar azdır. Sigorta şirketleri bu sisteme sahip olmayan araçları sigorta etmediklerinden olsa gerek, tüm araçlarda standart donanım haline gelmiştir.

Bu durum yeni bir sektörün doğmasına sebep olmuş ve elektronik anahtar ya da diğer adıyla immobilizer anahtar yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Bu anahtarları yapabilecek elektronik cihazların üretilmesi için üretici firmalar büyük yatırımlar yapmıştır.

Cihazları satın alan firmalar ise, gerekli eğitimi aldıktan sonra servislerin eline kalan oto anahtar yapma işini, tekrar geri almanın mücadelesine girmiştir. Bu mücadele son hızla devam etmektedir.

Servislerin birkaç günde ya da birkaç haftada yurt dışından getirebildiği anahtarı bizim gibi firmalar birkaç saat içinde yapabilmektedir. Buda, servisler karşısında bir adım öne geçmemize ve müşterilerin aynı işe daha az para ödeyip bizleri tercih etmesine sebep olmaktadır.